believeinart
Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare herunterladen

Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare herunterladen

Darsteller: Various
Album: Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare
Land: Albania
Etikett: Artexport
Katalognummer: AS-028
MP3-Version ZIP-Größe: 1995 mb
FLAC-Version ZIP-Größe: 2390 mb
WMA-Version ZIP-Größe: 1925 mb
Bewertung: 4.0
Abstimmungen: 478
Trackliste
1Fitnete Rexha Shoqëron Grupi I Shqipërisë Së MesmeBubullin Ke Shkami Kavajës
Vocals – Fitnete Rexha
2Hafsa Zyberi Shoqëron Grupi I Shqipërisë Së MesmeSi Mi Ke Sytë Mi Ke Vetullat
Vocals – Hafsa Zyberi
3Marie Kraja Shoqëron Lola GjokaBallin Ma Ke Për Dukat
Piano – Lola GjokaVocals – Marie Kraja
4Marie Kraja Shoqëron Unknown ArtistKënga E Rexhës
Vocals – Marie Kraja

Album
Listen to online Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare, or download mp3 tracks: download here mp3 release album free and without registration. On this page you can not listen to mp3 music free or download album or mp3 track to your PC, phone or tablet. Buy Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare from authorized sellers. Genre of this release: Brass & Military music Folk, World, & Country music. Released at: This album was released on the label Artimpex catalog number AXM-043. Format of the release is. Vinyl . Xhavit Hoxha Dhe Xhavit Luti. Ëstheë Kënga E Lumturisë Sonë C'est Le Chant De Notre Bonheur. Accompanied By, Orchestra Orkestra Sinfonike E Radios Written-By P. Посмотреть сведения об участниках альбома, рецензии, композиции и приобрести альбом Vinyl от Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare на to all tracks of Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare for free. Tracks In This Album. Këndon Bylbyli Poshtë Te Zalli - Marie Kraja, Ibrahim Tukiçi, Orkestra Sinfonike E Radios. Drandofillen Kur E Pashë - Orkestrina Popullore, Semiha Frashëri. Ti Andej E Unë Këndej - Melita Shehu, Orkestrina E Estradës Së Peshkopisë, Muharrem Zajmi. Bija E Runit - Melita Shehu, Azis Ndreu, Grupi I Shtëpisë Së Kulturës Së Peshkopisë. Similar Artists. To favorites 0 Download album. Listen album. Pop-Folk Easy Listening Ethnic Jazz. Pëllumb Tare , Aferdita Laci and others. Elida Shehu - Grurë dhe këngë. Zeliha Sina, Liljana Kondakçi. Historia e muzikës së lehtë shqiptare 1962-2015, Vol. Pop-Folk Easy Listening. Muzike shqiptare, Memmingen, Germany. 15 January. Pershendetje muzika shqiptare. 31 October 2019. Released at: This album was released on the label Artimpex catalog number AXM-050. Back To The 90s - 90s Greatest Hits Album - 90s Music Hits - Best Songs Of The 1990s - Продолжительность: 2. Queen Mix el mejor Mix - Продолжительность: 26. Скачать Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare mp3 release album free and without registration
Performer: Johnny Hallyday
Genre: Pop
[xfgiven_name]Title: [xfvalue_name]
[/xfgiven_name] Country: Europe
[xfgiven_year]Released: [xfvalue_year]
[/xfgiven_year]
Performer: Donna Marie
Genre: Andere
[xfgiven_name]Title: [xfvalue_name]
[/xfgiven_name] [xfgiven_year]Released: [xfvalue_year]
[/xfgiven_year]
Romance Of Young Tigers - Marie herunterladen

Romance Of Young Tigers - Marie

Shoegaze, Post Rock
Performer: Romance Of Young Tigers
Genre: Rock
[xfgiven_name]Title: [xfvalue_name]
[/xfgiven_name] Country: US
[xfgiven_year]Released: [xfvalue_year]
[/xfgiven_year]
Performer: Charles Trenet
Genre: Pop
[xfgiven_name]Title: [xfvalue_name]
[/xfgiven_name] Country: France
[xfgiven_year]Released: [xfvalue_year]
[/xfgiven_year]
Performer: Ti Emile Et Son Groupe Folklorique Of Ste Marie
Genre: Countrymusik, Weltmusik
[xfgiven_name]Title: [xfvalue_name]
[/xfgiven_name] Country: Martinique
[xfgiven_year]Released: [xfvalue_year]
[/xfgiven_year]
Performer: Nelson Eddy
Genre: Klassische
[xfgiven_name]Title: [xfvalue_name]
[/xfgiven_name] Country: US
[xfgiven_year]Released: [xfvalue_year]
[/xfgiven_year]
Performer: A. Bertin, Arvanitas Et Son Ensemble
Genre: Pop
[xfgiven_name]Title: [xfvalue_name]
[/xfgiven_name] Country: Belgium
[xfgiven_year]Released: [xfvalue_year]
[/xfgiven_year]
Performer: Hari Rončević
Genre: Pop
[xfgiven_name]Title: [xfvalue_name]
[/xfgiven_name] Country: Croatia
[xfgiven_year]Released: [xfvalue_year]
[/xfgiven_year]
Performer: François Vivier
Genre: Pop
[xfgiven_name]Title: [xfvalue_name]
[/xfgiven_name] Country: Canada
[xfgiven_year]Released: [xfvalue_year]
[/xfgiven_year]
Performer: Lieve Hugo
Genre: Lateinamerikanische / Countrymusik, Weltmusik
[xfgiven_name]Title: [xfvalue_name]
[/xfgiven_name] Country: Netherlands
[xfgiven_year]Released: [xfvalue_year]
[/xfgiven_year]